קורסי בריסטה

מזיגת קפה

מחפשים המלצות לפינת הקפה במשרד ?

מאמרים שיכולים לעניין אותך

יכול להיות שאתם עומדים במטבח הביתי שלכם מול מכונת הקפה המשוכללת שקניתם, מכינים לעצמכם את הקפה בטעם האהוב עליכם, ומרגישים כמו בריסטה, אבל האמת היא שבמציאות, התפקיד של בריסטה קצת יותר מורכב. יש מכונות משוכללות שצריך לדעת להפעיל, ומתכונים מורכבים שצריך לזכור, שלא לדבר על אמנות הכנת הקפה.

ועדיין, הרבה אנשים מעדיפים לעבוד בבית קפה קטן ומקומי, או באחת מהרשתות הגדולות, עם האווירה הנעימה, ריח פולי הקפה הטריים באוויר, צוות שמח, והאורחים הקבועים. אז אם אתם תוהים איך הופכים לבריסטה, כדאי שתכירו את עולם הקפה, מהצד השני של הדלפק. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להפוך לבריסטה, גם בלי שום ניסיון קודם.

קודם כל, חשוב לדעת מה מנהלי בתי קפה מחפשים

רוב מנהלי בתי הקפה יבקשו לזהות כמה תכונות חשובות אצל הבריסטות שלהם:

תשומת לב לפרטים ולביצוע

המעסיקים רוצים לדעת שאתם הולכים להכין סוגי לאטה וקפוצ’ינו שלא רק נראים נהדר, אלא גם טעימים להפליא, וזאת לא משימה פשוטה.

לכן חשוב שתדגישו שאתם מוכווני פרטים ויש לכם, באופי, את מה שדרוש על מנת להכין כוס קפה מושלמת לכל לקוח.

כדאי גם שיהיה לכם אופי נוח וידידותי

החלק העיקרי בתפקיד של כל בריסטה הוא שירות לקוחות, ובמיוחד חשוב לדעת איך להתמודד עם אנשים נרגנים שחסר להם קצת קפאין בגוף והם מחכים בתור. חיוך נחמד יתרום באופן משמעותי לשירות שלכם וגם יגדיל את הסיכויים של הלקוחות לחזור.

התנהלות גמישה ואמינה

רוב הבריסטות מתבקשים לעבוד במשרה מלאה, וברוב המקרים גם בסופי השבוע. לכן לפני שתשקלו להפוך לבריסטה, ודאו שאתם מוכנים לעבוד בכל המשמרות.

אתם חלק מצוות

בתור בריסטה, אתם הולכים לעבוד ולתקשר עם הצוות והלקוחות, ולכן יחסי אנוש מעולים הם חובה, לפני שתתחילו ללמוד את יסודות העבודה.

לקפה יש שפה משלו

אם אתם לא מכירים את ההבדל בין לאטה מקיאטו לבין אספרסו קצר או ארוך, חשוב שתלמדו את הטרמינולוגיה של בריסטה, אפילו אם זה אומר להכין לעצמכם כמה כרטיסיות עם המונחים החשובים והמתכונים, כדי שתוכלו לזכור את רצף הפעולות, לפחות בהתחלה.

אתם יודעים מה אומרים: תרגול מוביל לשלמות

מומלץ לקנות מכונת אספרסו זולה או משומשת לבית, ולהתאמן, להתאמן להתאמן! אם אתם באמת מוכנים להפוך לבריסטה ולהיות מומחי קפה, אתם צריכים מכונת קפה משלכם בכל מקרה.

עכשיו, כשאתם מומחים לקפה, ושולטים בכל המתכונים להכנת קפה רותח או קר, עם או בלי קצף, בכל רמות החוזק ומכל הסוגים, אתם כבר יודעים איך הופכים לבריסטה, וכל מה שנשאר לכם זה להשתלב בבית הקפה הנכון.

בעלי בתי קפה אוהבים לשכור את הלקוחות שלהם

כדאי שתבחרו בית קפה שאתם אוהבים לבלות בו, והכירו את הבעלים והצוות. אחרי כמה שבועות, ספרו להם שאתם מעוניינים להפוך לבריסטה. כשתיפתח משרה מתאימה, תהיו בטוחים שאתם תהיו הראשונים לדעת.

חפשו הזדמנויות עבודה שאינן דורשות ניסיון

אפשרות נוספת היא לחפש בתי קפה שמחפשים בריסטות חסרי ניסיון, כדי ללמד אותם את הטכניקות של המקום להכנת הקפה.

יש מנהלי בתי קפה רבים שאפילו מעדיפים לשכור עובדים חסרי ניסיון, שמוכנים להתאמן, כדי להיות בטוחים שהשירות יהיה בהתאם לרמת המקום.

לפעמים כדאי להתחיל באחד מבתי הקפה של הרשתות הגדולות

רשת בתי קפה, כמו ארומה למשל, בדרך כלל שוכרים עובדים ללא ניסיון קודם. תוכלו להתחיל שם, ואז, כשתצברו ניסיון, במשך חצי שנה לפחות, תהפכו למומחי בריסטה.

נקודה לסיום

עכשיו, שיש לכם מושג איך הופכים לבריסטה, ואיפה אתם יכולים להתקבל לעבודה גם בלי ניסיון, ואם אתם להוטים לעבודה, אין סיבה שלא תתחילו לעבוד תוך כמה ימים. פשוט לכו לבית הקפה האהוב עליכם, עם החיוך המנצח שלכם, ומזל טוב!