סוגי פולי קפה

פולי קפה קלויים

מחפשים המלצות לפינת הקפה במשרד ?

מאמרים שיכולים לעניין אותך

קפה הוא אחד מענפי היצוא הגדולים ביותר בעולם. זהו חלק חשוב מהתרבות האנושית ואחת המסורות העתיקות ביותר שלנו, שמגיעה מאות שנים לאחור. פולי הקפה הראשונים התגלו באתיופיה במאה התשיעית, ובהמשך התפשטו ברחבי אירופה ואסיה.

יותר משמונים אחוזים מהישראלים שותים קפה מדי יום, וזהו המשקה הנצרך ביותר בעולם. אבל כל אחד שותה את הקפה שלו בסגנון אחר, ולכל אחד יש טעמים ספציפיים שהוא מעדיף.

בין אם אתם קונים קפה בבית הקפה המקומי במקום להכין אותו בעצמכם בבית, כדאי שתדעו איזה קפה להזמין. זה אף פעם לא עוד כוס קפה, כי כל מקום מכין את הקפה אחרת, וכל מקום בוחר פולי קפה אחרים.

שיקולים שכדאי לקחת בחשבון כשקונים פולי קפה

ערביקה ורובוסטה הם שני סוגים של פולי קפה שמיוצרים בגידולים מסחריים, ולמרות שיש יותר מ-25 זנים ידועים של קפה, אלו הם שני הסוגים הנפוצים ביותר. פולי קפה ערביקה יקרים יותר, היות והם גדלים לגובה רב ולוקח להם זמן רב יותר לגדול.

פולי קפה ערביקה נחשבים בדרך כלל למתונים יותר מאשר פולי רובוסטה. הם אליפטיים ולא עגולים בצורתם, ומספקים טעם מאוזן יותר. מעל שבעים אחוזים מפולי הקפה בעולם הם פולי ערביקה, שנחשבים לפולים באיכות גבוהה.

פולי קפה רובוסטה

פולי קפה אלו מכילים יותר קפאין בהשוואה לפולי ערביקה, והם מרירים בטעמם. הם זמינים במחצית המחיר של פולי ערביקה, וברוב המקרים מעורבים עם פולי ערביקה, אלא אם כן צוין אחרת. אנשים קונים קפה רובוסטה כשהם זקוקים למנת קפאין חזקה ומידית.

סוגי קלייה

אופן הקלייה של פולי קפה הוא מדע אמנותי. הקלייה אחראית לטעם של הקפה מבחינת החומציות, הארומה והגוף, שנקבעים בהתאם לאופן הקלייה. חומציות היא הטעם החד הקל על הלשון, והארומה היא מה שנותנת לקפה את הריח שלו. הגוף מתייחס לעובי או לכמות הגדולה של החליטה, ואין קלייה טובה או גרועה יותר. לכל סגנון קלייה יש את התכונות הייחודיות שלו.

קלייה קלה יוצרת פולי קפה בגוונים בהירים של חום, עם חומציות נמוכה יותר. פולים אלו אינם נקלים מספיק זמן על מנת שהשמן יפרוץ את פני הפולים, ולכן גם הגוף שלהם קטן יותר.

יתרונות של רמת חומציות נמוכה אומרת שאתם קונים קפה בטעם מריר, ומהנה יותר, אבל אם אתם חובבי קפה חזק, סגנון הקלייה הזה לא יהיה חזק מספיק בשבילכם. קל לזהות את הניואנסים של טעם קל יותר, אבל קלייה קלה אינה מייצרת טעם נועז, ושיטה זו אינה מתאימה לטכניקות אספרסו.

קלייה בינונית

קלייה בינונית פירושה צבע כהה יותר וחומציות קלה יותר. סגנון זה נקרא ברוב המקרים “אמריקנו” כי הוא נפוץ ביותר בקרב האמריקאים, ומציע קלייה מאוזנת היטב. אתם יכולים לטעם את הטעמים האמיתיים של הקפה, ללא כל מרכיב מכריע אחר.

פולי קפה אלו מיוצרים באופן נרחב במגוון עצום, ויש מגוון עשיר של אפשרויות קליה חדשות שמופיעות בשוק כל הזמן. אז אם אתם מעדיפים פחות גוף, או קפה קל ומתוק, זו הבחירה המתאימה לכם כשאתם קונים קפה. אבל למרות שפולי הקפה כהים בצבעם, הם עדיין לא מתאימים להכנת אספרסו.

קלייה כבדה

קלייה כבדה יותר, או עבה, מייצרת טעמים נועזים שמכילים משטח שמנוני, היות והפולים קלויים לתקופת זמן ארוכה יותר, ונושאים טעם לוואי מריר.

סגנון זה פופולרי בקרב אנשים שמעדיפים קפה שחור. אם אתם לא משתמשים בחלב, תוכלו להשיג את הטעם הטוב ביותר של הקפה שלכם, עם קלייה כהה, בסגנון נהדר לחובבי אספרסו וכל מי שאוהב את הטעם הטוב של הקפוצ’ינו.